تجارت آماج کبودان، اهداف بلند مدت خود را بر پایه تقویت برندها و معرفی توانمندی های تجاری و سرمایه گذاری ایرانیان در عرصه های بین المللی با بکارگیری اشکال نوین بازاریابی در برخورد با چالش ها، شناسایی پتانسیل و فراهم آوردن زمینه سرمایه گذاری در ایران برنامه ریزی نموده است.

حال، ما را در معرفی یکی از بهترین مناطق کشور همراهی کنید، استان ما:

استان آذربایجان غربی، شمال غربی ترین استان ایران است که یکی از مناطق مستعد کشاورزی است. علاوه بر این، وجود ایلات و عشایردر دامداری استان نقش بسزایی دارد. دو گروه صنعتی کانیهای غیرفلزی و غذایی - داروئی در بین سایر صنایع بالاترین تعداد میزان اشتغال را دارد. از جمله معادن این استان می‌توان به معادن مصالح و سنگهای ساختمانی، گرانیت، میکا، زرنیخ، تالک، تراورتن، طلا، خاک نسوز و پوکه معدنی اشاره کرد.

ارومیه یکی از کلانشهرهای ایران و مرکز استان آذربایجان غربی است که با ۱۳۳۲ متر ارتفاع در غرب دریاچه ارومیه، در دامنه کوه سیر و در میان دشت ارومیه قرار گرفته است. هوای ارومیه در تابستان نسبتاً گرم ودر زمستان سرد می‌باشد.

این شهر به سبب موقعیت مناسب که در میان شاه‌راه ارتباطی قفقاز، میان‌رودان و آسیای صغیر داشته در گذشته از مراکز تجاری منطقه به شمار می‌رفته است. این شهر پایتخت والیبال ایران و با القاب دارالنشاط ، پاریس ایران ، شهر آب ، شهر ادیان، مذاهب و اقوام مشهور است. نقل، انواع عرقیجات، حلوای گردو و هویج و دسر غذایی-دارویی دوشاب، مهمترین سوغات ارومیه است.

دریاچهٔ ارومیه، بزرگ‌ترین دریاچهٔ داخلی ایران و دومین دریاچهٔ بزرگ آب شور دنیا است. آب این دریاچه بسیار شور بوده و  این زیست‌بوم بصورت بین‌المللی توسط یونسکو به عنوان منطقه تحت حفاظت به ثبت رسیده‌است. سازمان محیط زیست ایران اکثر نقاط این دریاچه را به عنوان پارک ملی شناسایی نموده‌است که متأسفانه در سال های اخیر با سرعت بالایی در حال خشک شدن می باشد.

در زبان پارسی کهن، این دریاچه چیچست به معنای درخشنده (به دلیل املاح معدنی که در سواحل بصورت کریستال) یافت می‌شود نامیده شده‌است. در دوران میانه این دریاچه «کبودا» (کبودان) نیز نامیده‌شده که از لغت آزور "azure" در فارسی یا կապույտ یا "Kapuyt/Gabuyd" در زبان ارمنی عاریه گفته شده‌است. در لاتین این دریاچه لاکوس ماتینوس Lacus Matianus نامیده شده‌است.

پی نوشت:

نام شرکت آماج کبودان از نام کهن دریاچه ارومیه اقتباس شده است.

منبع: ویکی پدیاSidebar Menu