1397/06/14

صادرات چای ایرانی بلامانع است

گمرک ایران اعلام کرد: صادرات چای ایرانی به‌ صورت فله و بسته‌ بندی با مجوز وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه ‌های مسئول مانعی ندارد.
چندی پیش وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه ‌ای به گمرک ایران از ممنوعیت صادرات شش قلم کالا شامل انواع کاغذ شامل چاپ، بسته‌بندی و روزنامه، انواع تیشو، شیر خشک صنعتی، شیر خشک اطفال، چای فله و بسته‌بندی و کره در بسته‌بندی بالای ۵۰۰ گرم خبر داد.
این نامه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۲۰ مرداد ماه سال جاری به گمرک ایران ابلاغ شده و این در حالی است که هشت روز بعد، این وزارتخانه اصلاحیه ‌ای را بر این بخش ‌نامه به گمرک ایران ارسال کرده است.
بر اساس این اصلاحیه، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است که منظور از ممنوعیت صادرات چای فله و بسته ‌بندی، چای ‌های وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده و به ‌این‌ ترتیب صادرات هرگونه چای داخلی فله و بسته‌ بندی با اخذ مجوزهای مربوطه از وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه ‌های مرتبط بلامانع است.
وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین تأکید کرده به ‌منظور جلوگیری از هرگونه خروج رسمی و غیررسمی چای وارداتی در قالب و پوشش تولیدات داخلی، ضروری است به گمرکات اجرایی ابلاغ شود صادرات چای داخلی با کنترل دستگاه ‌های مسئول و مجوز وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌شود
منبع: اتاق بازرگانی ایران

Sidebar Menu